Deník naší malé bojovnice Princezny

Deník naší malé bojovnice Princezny

Srdcervoucí příběh malé veteránky Yorkshírky, která podle toho v jakém stavu k nám přišla, toho musela tolik vytrpět ... V deníčku postupně informujeme o tom jak na tom Princezna je.

 

 

 

21.12.2020 ↓

Je nám z toho do pláče ... Ujali jsme se 13 leté jorkšírky veteránky fenečky, která je v tak zuboženém a podvyživeném stavu s útvarem na mléčné liště, zánětem v očích, velice špatně vidí a viditelným problémem u zadních končetin. Fenečka špatně chodí.  Už z očí je vidět jak moc trpěla .. 

Čeká jí kompletní veterinární vyšetření

princezna-kdy-k-nam-prisla.jpg

 

22.12.2020 ↓

Princezně se ulevilo jen tím že byla vykoupána a vyčesána, je v teple domova a s neskutečným apetitem jedla baští ❤ Je až neuvěřitelné, že potom co zažila, neztratila důvěru v člověka :-(

princezna-2.jpg

 

23.12.2020

Naše malinká bojovnice Princezna má po operaci, má vyčištěné zoubky, o 4 přišla. Muselo se zašít očenko na kterém byl vřed a hrozilo prasknutí oka. Při čištění zoubků se přišlo na to, že má zlomenou spodní čelist a útvar co měla byl odstraněn, je vykulená z toho jak dobře a bez problému teď může chodit. Dostala kapačky, teď bude na antibiotikách a analgetikách, čekají nás další kontroly. Musí být krmena speciální stravou, snad je vše na dobré cestě, protože se s velkým apetitem pouští do jídla, Princezna dneska asi zlaté prasátko neuvidí 🙂 Samozřejmě má 24 h péči je v rodinném prostředí zahrnutá láskou, vše si strašně užívá. Moc děkujeme všem za velkou pomoc, moc si jí vážíme ❤ ❤ ❤

princezna-po-operaci.jpg

 

 

24.12.2020

Princezna a její ŠTĚDRÝ DEN

Je to neskutečně statečná panenka, která je nejšťastnější ve společnosti člověka.

Potřebuje být pod 24 h dohledem, tam kde sem já je i ona a Vánoce trávila s celou rodinou moc si to užívala

princezna-stedry-den.jpg

 

 

27.12.2020

Naše malá bojovnice, Princezna si užívá pohodu a teplo domova. Má 24h péči a je jak malé děťátko, které se bez pomoci nenají ani nenapije, jako pacientka je úžasná, velmi trpělivě snáší čištění a kapaní kapek do oček, poctivě spapá všechny léky, jizva se nám krásně hojí, je čím dál čipernější a snad budeme na kontrole u pana doktora pochválená, až na zašité očenko, které nás zlobí...

princezna-27-12-20.jpg

 

28.12.2020 ↓

Vánoční zázrak ❤ Děkujeme ❤

Princezna, která měla minimální šance se o svůj život poprala a taková změna je u ní po 1 týdnu

princezna-1tyden-co-knam-prisla.jpg


 

28.12.2020 ↓

Princezna byla na kontrole operační rána se pěkně hojí, jen se udělala malá kapsa, kterou je potřeba stále několikrát denně čistit. Zrak je nenávratně ztracen, teď jde o záchranu oka, aby nedošlo k prasknutí oka skrze vřed, zůstává očenko zašité, jen část je volná k podávání kapek. Před operací vážila 2.050 kg a teď při kontrolním vážení má 1,900 kg. Princezna je vitální, je neuvěřitelné, že i se zlomenou čelistí krásně baští. Co je nejdůležitější všechny životní funkce jsou zachovány.

princezna-kontrola-28-12-2020.jpg   

 
 
31.12.2020 ↓
Princezna posílá všem pozdrav a přání od nás všech a všem co pomájí moc děkujeme
pf-21-princezna.jpg
 
 
 
03.01.2021  ↓
Pyžama Party .-)
Malou princeznu fotíme většinou bez oblečku, aby bylo vidět jak se jí operační rána hojí, ale když se jde spinkat tak má svoje pyžamko, aby si ránu nerozlívala a nebo stehy sama nevytáhla.
princezna-28-12-2020-2.jpeg
 
 
 

05.01.2021 ↓

Naše malá bojovnice byla na další kontrole, pan doktor nás pochválil. Protože operační rána krásně srostla, mohli se vytáhnout všechny stehy, kapsa se zmenšila je jí potřeba stále několikrát denně čistit dokud se zcela nezahojí. Očenko není stále dobré, má také vytažené stehy, stále se musí kapat několikrát denně a jeho doléčení může trvat několik týdnů ba i měsíců. Dobrá zprava je, že před operací měla šelest na srdíčku, dnešní poslech byl čistý bez šelesti. Na to jak je to malinký drobek po zdravotní stránce jí čeká ještě mnoho vyšetření a zákroků, nejdříve se doléčí očenko a operační rána a pak se ukáže co se dá dělat s čelistí, luxací obou patel a další se ukáže při dalších vyšetření. Stává se z ní paničky strašný závisláček ikdyž nevidí tak velmi dobře cítí a slyší a rozpozná členy rodiny. Náš malý Otesánek od posledního vážení krásně přibral z 1.900kg má teď krásných 2.200 kg.

Držte nám pěsti ať jde vše dobře jako doposud. ❤

princezna-kontrola-05-01-21.jpg


 

07.01.2021 ↓

Pořád to hlava nebere jak někdo mohl takovému stvoření tak moc  ublížit. Princezna je svou velikostí sice malinká, ale s duchem velkého bojovníka, je strašně vděčná za to, že jí člověk pomohl. Babulenka to dává každý den najevo,  má tolik lásky kterou chce dát.   

img-0654-2.jpg

 

 

10.01.2021 ↓

Nikdy jsme nekázali jak vypadá Princezny očenko, tato fotka je už po několika týdením

lečení,už není tolik vypouklé a zanícené, čeká nás ještě několika týdení léčení.

img-0583.jpg

 

12.01.2021 ↓ 

Princezna byla na další kontrole, pan doktor očenko pochválil, že je snad vše na dobré cestě, že snad už nehrozí jeho prasknutí, ale stále se musí kapat několikrát denně a čistit. Kapsa v operační ráně se zase o něco zmenšila, pan doktor jí vypláchl a což se Princezně vůbec nelíbilo a museli jsme prcka dvě držet. Je potřeba jí stále hlídat a několikrát denně čistit až do jejího zahojení. Jak kapsa v operační ráně tak i očenko jejich doléčení bude trvat několik týdnů a na další zákroky se dostane až po zahojení. Na hřbetě se jí udělali váčky, což nás vystrašilo, ale mělo by se jednat o 2 tukové váčky. Malá bojovnice i přes zlomenou čelist baští jako o život a moc jí chutná a jak ucítí jídlo je jako kdyby se napila hopsinkové šťávy a nedá pokoj dokud nedostane aspoň ochutnat. Výborná zpráva je, že za týden od posledního vážení z 2.200 kg už přibrala na 2.300kg.

fa470c99-d9a9-428d-91b0-1a34a5105e5d.jpg

 

 

15.01.2021 ↓

Princeznin pelíšek je vedle paničky, tam se nejlépe spinká. Každý večer svým originálním štěkáním na sebe upozorní, že přeci Princezna má spát v postýlce. Je to takové naše miminko, které se bez péče člověka neobejde a je na nás závislá   ❤

img-0553-2.jpg

 

↓  19.01.2021

Hra na schovku v podání Princezny, která se zachumlala se peřin. 😛 Cvilku mi trvalo, než jsem přišla na to kde dacanka je, byla tam tak spokojená, že o sobě nedávala ani vědět. Babulka je na tom zase o chlup lépe, už si i zaštěká a když se jí někdo nebo něco nelíbí zavrčí, sice je malá tělem, ale  s velkou duší moje obranářka. ❤

princeznicka.jpg

 

 

↓  25.01.2021

Princeznička se mohla od operace konečně vykoupat, její pooperační rána je krásně zahojená a po kapse ani památky. Koupání si moc neužila voda není zrovna její kamarád.Na fotce  uražená Princezna zabalená v ručníku.

princezna-koupani.jpg

 

↓  31.01.2021

Když spát tak jedině v postýlce, na kterou mě musí vzít panička protože na ní sama nevyskočím. A když mě do postele nevezme nebo náhodou zapomene, když nebudu spát já tak nikdo. Skáču kolem dokola jako indián a štěkám a štěkám dokud mě ruky nevezmou a neuloží do postýlky a pěkně peřinkou přikryjí.

img-0920.jpg

 

↓  25.02.2021

Je to 2 měsíce co je u nás naše malá bojovnice Princeznička, která s tou zuboženou fenečkou nemá už absolutně nic společného, už jen člověk nevěřícně kouká na fotky v jakém zoufalém stavu k nám přišla a hlava stále tomu nerozumí jak to člověk mohl nechat dopustit tak daleko.  Po jizvě po operaci není už ani památky, vše se krásně zhojilo, vředy v obou očenkách také zhojené. Je šťastná, spokojená a co je nejdůležitěší hlavně bez bolesti, je velký zázrak, že vůbec takovou těžkou operaci přežila. Vzhledem jejímu krásnému vysokému věku a po konzultaci s veterinárním lékařem jí nebudeme trápit dalšími zákroky pokud by nebyly nevyhnutelné.  Babulenka si konečně si užívá života, baští jak říká panička jako kobra z 1.900Kg nabrala na 2.600Kg a jestli to tak bude dál pokračovat za chvilku bude podvozek tahat po zemi. :-)

princeznicka-cestovatelka.jpeg

 

Leopold Dostal   31.1. 2021

další články


pes
 
Historie je více naplněna příklady o věrnosti psů než o věrnosti přátel.

Guy de Maupassant

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Josh Billings

Pes pozná dobrého člověka. Jenže, co mu dá námahy, než takového výjimečného jedince najde.

Cyril Šedý

Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.
Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.

Ben Williams

Psí oči by neměly být smutné, pojďme pro to společně něco udělat

útulek Voříšek

Pokud jsou týraní, nerozumí proč... Pokud nejsou milováni, nepochopí proč... Jsou-li zrazenini člověkem, nepocitťují zášť a přesto milují...
Sami si nedokáží pomoci... ...Staťe se jejich strážným andělem
Bude to právě váš krok? Který pomůže zvířeti v nouzi, které se nemůže osudu bránit a je právě na nás lidech to napravit!
PSI JSOU LÉČITELÉ Žijí mnohem krásnějším životem než lidé.Psi chtějí jen dávat a dostávat lásku a z toho bychom si měli vzít ponaučení.

Dr. Bernie S. Siegel

Nikdy si nepořizujte psa pokud ho nezahrnete do vašich nových plánů.
Nejlepší lékař má 4 tlapky, čumáček a obrovské srdce
Psi zanechávají otisky na našich srdcích