29 zachráněných pejsků

 29 zachráněných pejsků

všech 29 pejsků je již na našich stránkách, zde je nové info

 

 

Na začátku dubna, jsme byli účastni při zasahování příslušných orgánů, v množírně na olomoucku, kde bylo odebráno více jak 90 psů, kteří jsou rozmístěny do útulků po celé  České republice. Náš útulek z toho odchytával 36 pejsků. Nám do péče útulku Voříšek svřeno do péče prozatím 29 pejsků viz níže fotky. Bohužel se nám počet brzy zvýší, jelikož jsou mezi nimi 2 vysokobřezí fenky a u dalších je podezření na březost.

 

Zdravotní stav pejsků

Stav pejsků, bohužel odpovídá tomu, jak byli pejsci chováni v obrovském množství a na malém prostoru pro jejich kvalitní život a zdravý vývoj. Ani jeden z pejsků není příliš navyklý na kontakt a spolupráci s člověkem. Pejsci jsou bázlivý a nekteří z nich se vyloženě bojí. Neznají skoro nic, jen život ve velké smečce, kde bylo potřeba si své místo vydobýt.  Tomu odpovídá i jejich zdravotní stav. Mladí jedinci jsou hubenější. Starší pejsci mají v katastrofálním stavu zuby a drápy. Někteří jedinci mají zánět kůže způsobený životem ve výkalech a v moči.

Jedna fenečka po příjmu do útulku musela být hospitalizována a operována.  Všichni pejsci s dlouhou srst, prozatí m 10 pejsků muselo být nakrátko ostříháno, jejich srst byla v katastrofálním stavu, zplstanělá a obalana výkali. U většiny je nutné odstranění zubního kamene.  Podle posledních zpráv z veteriny jsou dvě z fenečky březí. U dalších je podezření na březost. Každým dnem očekáváme, že se nám smečka 29 pejsků rozroste.

   

Jak pomoci

Budeme vděční a pomůže nám každá koruna. Náklady na péči o tyto pejsky se totiž prozatím vyšplhaly na k 50 tisícům. Můžete naskenovat QR kód, který najdete na banneru níže a nějakou pomoc rovnou poslat. 

Podle nejnovějších informací se majitelka se psů dobrovolně vzdala. Až se dají do kupy po fyzické i psychické stránce, začneme jim hledat nové domovy.

 

banner-2.jpg

 

9x yorkshirský teriér, 6x kavalir king charles spaniel, 4x maltézský psík, 4x čivava, 3x pudlík, 1x čiva x York
IMG
IMG IMG
IMG IMG
IMG IMG IMG IMG IMG
IMG IMG
IMG
IMG
IMG
IMG IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
 

  

velke-podekovani-7.jpg

 

Leopold Dostal   13.5. 2024

další články


pes
 
Historie je více naplněna příklady o věrnosti psů než o věrnosti přátel.

Guy de Maupassant

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Josh Billings

Pes pozná dobrého člověka. Jenže, co mu dá námahy, než takového výjimečného jedince najde.

Cyril Šedý

Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.
Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.

Ben Williams

Psí oči by neměly být smutné, pojďme pro to společně něco udělat

útulek Voříšek

Pokud jsou týraní, nerozumí proč... Pokud nejsou milováni, nepochopí proč... Jsou-li zrazenini člověkem, nepocitťují zášť a přesto milují...
Sami si nedokáží pomoci... ...Staťe se jejich strážným andělem
Bude to právě váš krok? Který pomůže zvířeti v nouzi, které se nemůže osudu bránit a je právě na nás lidech to napravit!
PSI JSOU LÉČITELÉ Žijí mnohem krásnějším životem než lidé.Psi chtějí jen dávat a dostávat lásku a z toho bychom si měli vzít ponaučení.

Dr. Bernie S. Siegel

Nikdy si nepořizujte psa pokud ho nezahrnete do vašich nových plánů.
Nejlepší lékař má 4 tlapky, čumáček a obrovské srdce
Psi zanechávají otisky na našich srdcích